Apartamenty i Domy Sycylia,  Sycylia

B&B – Castellammare Del Golfo

Hotel znajduje się w samym centrum zabytkowego miasteczka Castellammare Del Golfo, blisko starożytnego Emporium Segestanorum kilkadziesiąt metrów od Cala Marina w jednej z najpiękniejszych pozycji panoramicznych z niesamowitym widokiem na Zatokę Castellammare, zamek arabski i starożytna wioskę rybacką.

W ciągu kilku minut można dotrzeć do uroczych miejsc i rozkoszować się naturalnym pięknem takim jak: rezerwat przyrody Zingaro, Faraglioni Scopello czy kąpielą w gorących źródlach “Terme Segestane”, do miejsc bogatej różnorodności z dziedziny sztuki i historii takich jak: Palermo, Erice, Segesta, Monreale, Parku Archeologicznego w Selinunte I Trapani.

Strona główna “Tannur” jest odnowiony ze starego budynku mieszkalnego. Arabska nazwa “Tannur” w tłumaczeniu oznacza “piec” ktory został odkryty podczas budowy, jest to starożytny piec opalany drewnem, starannie odrestaurowany i rozszerzony widoczny w jednym z pokoi.

Struktura składa sie z pieciu pokoi z balkonem lub tarasem (z kazdego pokoju jest widok na morze) oraz posiada duży wspólny taras z ktorego roztacza sie wspaniały widok na Zatokę Castellammare.

Styl jest typowo śródziemnomorski, każdy pokój jest w innym kolorze i wyposażony jest w niestandardowe meble. Zastosowane materiały sa wynikiem długiego i cierpliwego zbierania oryginalnych sycylijskich majolik wykorzystywanych w wyjatkowy sposób, podłogi w czesci skaladaja sie ze starych “Balate” czyli płyt z trawertynu i czesciowo są na bazie cementu i żywicy. W architekturze dominuja kolory sródziemnomorskie: białe sciany, niebieskie okiennice i podłogi w kolorze piaskowym.

Od wczesnych godzin porannych oferowane jest sniadanie w formie bufetu, smaki i zapachy produktów sycylijskich powodują niepowtarzalny i jedyny pobyt w swoim rodzaju.
Oferowane sa produkty typowo lokalne jak “pane cunzatu” (chleb ciety wzdłuż na pół i doprawiony: olej, sól, oregano , pokrojony pomidor, płatki sera i anchois, następnie jest on ponownie zmontowany i podzielony na kilka części), “arancine”(smażona ryżowa kulka lub stożek faszerowany mielonym miesem przyprawionym w sosie pomidorowym i zielonym groszkiem lub faszerowany  szynką  i mozzarellą), “cassatelle”(bardzo słodkie smażone pierożki faszerowane serem ricotta),swieże sezonowe owoce, granite(lody na bazie wody) podawane ze słodką  bułeczką.

To tylko przykłady tego co Strona główna oferuje ze smaków sycylijskich. W naszym hotelu znajdziecie ciepłą i rodzinną atmosferę, ktora skróci odległość od domu.