Przewodniki Costa Blanca,  Przewodniki Sycylia

Jak znaleźć najtańsze loty na Sycylie i Costa Blanca?

Mimo atrakcyjnej oferty noclegowej, często problematyczny okazuje się dojazd do apartamentów. Jeśli podróżujesz autem, zajrzyj do tego wpisu ze wskazówkami.

Im szybciej kupujesz bilety, tym lepsze oferty możesz trafić. To jednak nie znaczy, że planując urlop na ostatnią chwilę nie możesz kupić tanich biletów lotniczych. Jak to zrobić? Sprawdź instrukcję, którą dla Ciebie przygotowałam! 

Czasem wystarczy przesunąć urlop o 1 dzień, żeby zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt euro za osobę. Przy wyjazdach całą rodziną potrafi wyjść ogromna różnica!

1. Wejdź na porównywarkę lotów – jest ich kilka, ale ja opiszę SkyScanner. 

2. Wprowadź nazwę lotniska, z którego lecisz. WAŻNE! Masz blisko do kilku lotnisk lub nie masz problemu z dojechaniem do innego? Możesz zaznaczyć cały kraj i porównać ceny.

3. Wprowadź nazwę lotniska docelowego. Jeśli lecisz na Sycylię, zaznacz Palermo. Jeżeli wybierasz się na Costa Blance – szukaj Alicante.

4. Zaznacz CAŁY MIESIĄC, w którym masz urlop. To ważne, bo tak jak wspomniałam, jeden dzień potrafi zrobić ogromną różnicę. Na koniec wpisz liczbę podróżujących. Sugeruję również zaznaczyć opcję “Loty bezpośrednie”, żeby uniknąć opcji z międzylądowaniem.

5. Po kliknięciu “Szukaj” otrzymasz listę miast wylotu do wyboru wraz z informacją ile kosztują najtańsze loty. Na tym etapie porównaj czy taniej i wygodniej będzie Ci dotrzeć do lotniska z najtańszym lotem, czy może jednak dużo bliżej masz to droższe i dopłata za paliwo/dojazd i tak wyniesie Cię więcej niż różnica ceny pomiędzy biletami. Wybierz miejsce wylotu.

6. Porównaj terminy, w których możesz wziąć urlop. Na zielono wyświetlą się najtańsze opcje. Spójrz na nasz przykład! Loty 13-20.09 (na moment pisania artykułu) kosztują 151 € w obie strony.

Wybierając zarówno wylot jak i powrót dzień wcześniej zapłacisz już o 50 € za osobę więcej!

Jeśli nie masz sztywnie określonego terminu urlopu, spróbuj sprawdzić też kolejne miesiące. Miesiąc później pokazują nam się bilety jeszcze 60 € tańsze!

Jak widzisz – cena biletów pomiędzy terminem 2 a 3 to różnica ponad 100 € za osobę. A jeśli właśnie pomyślałeś/aś, że to dlatego, że to już “zimny październik”: średnia temperatura powietrza wynosi wtedy na Costa Blance 23°C w dzień i 17°C w nocy. Średnia temperatura wody osiąga natomiast 25°C. 7. Idealne loty znalezione – i co dalej?

7. Idealne loty znalezione – i co dalej?

Po kliknięciu “Znajdź loty” otrzymasz szczegóły: godziny lotów i przewoźnika. NIE MUSISZ kupować biletów przez pośrednika, czyli SkyScanner. Możesz wejść na oficjalną stronę przewoźnika, wpisać tam dokładnie te same parametry, które wyszły najtaniej na porównywarce i tam kupić bilety. Pamiętaj, żeby nie zwlekać z kupnem biletów, kiedy znajdziesz interesującą ofertę. Ceny promocyjne lotów potrafią iść w górę nawet w ciągu KILKU MINUT!

8. Po rezerwacji lotów zapraszam do kontaktu ze mną, aby zarezerwować nocleg. 🙂