Przewodniki Costa Blanca

Lista plaż w Torrevieja i jej okolicy:

Costa Blanca to wyjątkowy region Hiszpanii, który słynie z pięknych plaż, malowniczych krajobrazów oraz przyjaznej atmosfery. Torrevieja, położona na południu Costa Blanca, to popularne miejsce wypoczynku, z setkami kilometrów wybrzeża, które przyciąga turystów z całego świata. Wokół miasta znajduje się wiele pięknych plaż, które oferują szeroki wachlarz rozrywek i atrakcji. Oto lista plaż w Torrevieja i okolicy, które warto odwiedzić.

👉Playa de La Mata – największa plaża w Torrevieja, z piaszczystym wybrzeżem, które ciągnie się na ponad 2 km długości. W okolicy znajduje się wiele sklepów i restauracji.

👉Playa del Cura – plaża w centrum miasta, z piaszczystym wybrzeżem i kryształowo czystymi wodami. W sezonie letnim często jest tutaj bardzo tłoczno.

👉Cala Ferris – urokliwa zatoczka z pięknymi klifami i białym piaskiem. Plaża jest stosunkowo mała, co sprawia, że jest to idealne miejsce na spokojny dzień na plaży.

👉Cala Piteras – mała, urokliwa plaża z kryształowo czystymi wodami i pięknymi klifami. Jest to doskonałe miejsce na nurkowanie i podziwianie podwodnego świata.

👉Playa Los Locos – piękna plaża z piaszczystym wybrzeżem i łagodnym zejściem do wody. W sezonie letnim jest tutaj dużo ludzi, ale na północnym krańcu plaży znajduje się mniejsza i spokojniejsza zatoczka.

👉Playa de Los Náufragos – popularna plaża z piaszczystym wybrzeżem, łagodnym zejściem do wody i różnorodnymi atrakcjami turystycznymi w okolicy.

👉Playa de la Higuera – spokojna plaża, oddalona od centrum miasta, z piaskiem i kamieniami. Doskonałe miejsce na spokojny dzień na plaży. Cala Estaca – mała, urocza zatoczka z pięknym wybrzeżem i kryształowo czystymi wodami. W okolicy znajduje się wiele restauracji i barów.

👉Playa del Acequión – plaża z łagodnym zejściem do wody, zlokalizowana w pobliżu portu. W sezonie letnim często organizowane są tutaj różnorodne imprezy i wydarzenia kulturalne.

👉Playa de Cabo Cervera – plaża z pięknym krajobrazem, zlokalizowana w pobliżu klifu. Doskonałe miejsce na spokojny dzień na plaży, z dala od zgiełku miasta. Wszystkie plaże w Torrevieja i okolicy są piękne i oferują wiele różnorodnych atrakcji turystycznych.