Przewodniki Costa Blanca

Mini Hollywood – Tabernas

Odkryj Dziki Zachód w sercu Hiszpanii! Costa Blanca jest urocza, ale dla prawdziwych poszukiwaczy przygód proponujemy wycieczkę na południowy wschód, do fascynującego parku rozrywki Oasys Mini Hollywood. Położony przy Carretera Nacional 340A, 04200 Tabernas, ten magiczny zakątek oczaruje Was dzikością krajobrazu i historią, która przyciągała filmowców z całego świata.

To miejsce to prawdziwa perełka dla miłośników kina. Od lat 50. XX wieku w Tabernas kręcono ponad 300 filmów, w tym takie hity jak „Trylogia dolarowa”, „Lawrence z Arabii” czy „Indiana Jones i ostatnia Krucjata”. Odkryj oryginalne scenografie filmowe, a największą atrakcją będzie westernowe miasteczko Poblado del Oeste z saloonem, biurem szeryfa, aresztem i bankiem. Codziennie odbywają się tam inscenizacje filmowych scen, a w saloonie można podziwiać pokaz kankana w wykonaniu utalentowanych tancerek.

To jednak nie wszystko! W Oasys Mini Hollywood czekają na Ciebie:

✔️Indiańska wioska z wigwamami,

✔️Ogród botaniczny z różnorodnymi odmianami kaktusów,

✔️Museo del Cine z unikalnymi eksponatami, projektorami i plakatami filmowymi,

✔️Museo de Carros – poświęcone wozom zaprzęgowym i dyliżansom,

✔️Rezerwat zoologiczny z ponad 800 zwierzętami, w tym gatunkami zagrożonymi wyginięciem,

✔️Park wodny z basenami, zjeżdżalnią, jacuzzi i malowniczym jeziorkiem z wodospadem (czynny latem),

✔️Klimatyczne restauracje serwujące pyszne dania.

OASYS Mini Hollywood to także świetna okazja do zakupu pamiątek w sklepie tematycznym oraz stworzenia niezapomnianych zdjęć w autentycznym klimacie Dzikiego Zachodu. Wypożycz strój kowboja, szeryfa lub Indianina i zanurz się w magicznym świecie westernu.

Podsumowując, czy warto pokonać 200 km, by spędzić dzień na Dzikim Zachodzie? Bez wątpienia! Nasz weekend w OASYS Mini Hollywood był niezapomniany, a my na pewno wrócimy, by ponownie poczuć się jak bohaterowie westernu! Czas na niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni! 😊