Przewodniki Costa Blanca

Alicante – Costa Blanca

Alicante to urokliwe miasto położone na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, w regionie Walencja. Znane jest również jako Costa Blanca, co w języku hiszpańskim oznacza „białe wybrzeże”. Miasto jest jednym z najpopularniejszych celów turystycznych na Costa Blanca .

Charakteryzuje się ono pięknymi plażami o białym piasku, wspaniałymi widokami na Morze Śródziemne i malowniczymi klifami. Jego wyjątkowe położenie sprawia, że klimat jest łagodny przez większą część roku, co przyciąga turystów przez cały rok.

Główną atrakcją turystyczną Alicante jest zamek Santa Barbara https://bajubaju-wakacje.com/castillo-de-santa-barbara/ , który wznosi się na wzgórzu z widokiem na miasto. Jest to imponująca forteca z bogatą historią, sięgającą czasów arabskich. Spacerując po jego murach, można podziwiać przepiękne panoramy miasta i okolic.

Miasto oferuje także wiele urokliwych uliczek i zaułków, gdzie można poczuć autentyczny klimat hiszpańskiej kultury. W centrum miasta znajduje się Stare Miasto (El Barrio), pełne małych sklepów, kawiarni i restauracji, które serwują tradycyjne potrawy hiszpańskiej kuchni.

Jednak Alicante to nie tylko piękne plaże i zabytki. To również miejsce z bogatym życiem nocnym. Wiele klubów, barów i dyskotek czyni miasto dynamicznym miejscem dla osób szukających rozrywki po zmroku.


Najważniejsze atrakcje Alicante:

  • Xativia – starożytne miasto, założone przez Fenicjan,
  • XVI– wieczna pustelnia Santa Maria,
  • Alcoy – zwane miastem mostów,
  • Castellón de la Plana – miasto bogate w zabytki, m.in. dzwonnica El Fadri,
  • Osady warowne w rejonie El Maestrat – najlepiej zachowane miasteczka Morella,
  • Cuenca ze starówką otaczającą Plaza Mayor,
  • Zamek Pope Luna w Peniscola na wybrzeżu Costa del Azahar.